Facebook
Instagram
YouTube

„Dzień Papieski” 2023 z Księdzem Arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim

Dzień Papieski to wyjątkowe święto, który obchodzony jest na całym świecie, by uczcić życie i dziedzictwo św. Jana Pawła II – jednego z najważniejszych papieży w historii Kościoła katolickiego. Właśnie z tej okazji, 18 października br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobrej odbyły się wyjątkowe obchody, z udziałem honorowego gościa tj. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolity Lwowskiego. Pochodzący z Podkarpacia ksiądz był wieloletnim, osobistym sekretarzem Jana Pawła II i Benedykta XVI, świadkiem licznych uzdrowień za wstawiennictwem Papieża Polaka, a także uczestnikiem procesu beatyfikacyjnego. Wizyta była okazją, aby przekazać uczniom ważne wartości i nauki, które papież Jan Paweł II niósł ze sobą przez całe życie. Organizacja każdej uroczystości wymaga zaangażowania wielu osób. Jako dyrektor składam serdeczne podziękowania ks. Arcybiskupa Mieczysławowi Mokrzyckiemu, który znalazł czas, by opowiedzieć o naszym Patronie z którym przez wiele lat współpracował. Ciepły uśmiech i serdeczność bijąca z postawy ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, sprawiły, że czuliśmy się jako społeczność szkolna wyjątkowo. Dziękuję Pani Poseł na Sejm RP Teresie Pamuła za inicjatywę i działania mające na celu uzgodnienie terminu spotkania z wyjątkowym gościem. Serdeczne podziękowania składam także Władzom Gminy Sanok oraz sąsiednich gmin Tyrawa Wołoska i Dydnia. Księdzu Proboszczowi oraz księżom wikariuszom naszej parafii, Dyrektorom zaprzyjaźnionych szkół. Wszystkim Radnym. Sołtysom, Strażakom OSP Dobra, Kołom gospodyń wiejskich oraz Radzie Rodziców SP w Dobrej za przygotowanie ciepłego posiłku oraz pysznych ciast. Klubowi Seniora „Młodzi Duchem” z Mrzygłodu za piękną oprawę muzyczną i literacką. Dziękuję również Radzie Pedagogicznej naszej szkoły oraz uczniom za zaangażowanie i przygotowanie oprawy słowno- muzycznej o Patronie Janie Pawle II. Marii i Janowi Cwynar za podarunek dla szkoły w postaci pięknej płaskorzeźby pt. „Tchnienie” oraz żółwia Stefka:). Dziękuję także mieszkańcom Dobrej oraz sąsiednich sołectw za obecność i ciepłe słowa kierowane w naszą stronę. Jednym słowem, dziękuję wszystkim którzy tego dnia znaleźli czas by razem z nami uczcić pamięć wielkiego Polaka jakim był Karol Wojtyła Jan Paweł II.

Z wyrazami szacunku Dyrektor Szkoła Podstawowa w Dobrej gm. Sanok

Anna Kornasiewicz

Skip to content